Polskie Kasyno Online
Reguły edytorskie

Reguły edytorskie

Teksty, które znajdziesz na stronie, mają charakter informacyjny i obiektywny. Staramy się dostarczać fanom zakładów rzetelnej wiedzy, pomocnej w grze. Z artykułu dowiesz się, czym kierujemy się, pisząc oraz czego unikamy.

Pamiętaj, że opinie gości są dla nas ważne! Pozwalają lepiej rozwijać naszą działalność i trafiać w gusta odwiedzających. Jeśli masz jakieś sugestie odnośnie naszych reguł edytorskich, pisz do nas śmiało i podziel się przemyśleniami! W wymienionych poniżej punktach znajdziesz zarówno informacje o cechach tekstu, jak i niezbędnych sekcjach. Poznasz więc strukturę recenzji, a to pomoże ci w poszukiwaniach informacji podczas późniejszego korzystania ze strony. A teraz zapraszamy do lektury! 

Główne wytyczne

Reguły edytorskie

Przyjrzyjmy się najpierw cechom dobrego tekstu. Niezależnie od formy (recenzji, rankingu itd.) powinien on spełniać pewne normy. Artykuły tworzymy w końcu dla klientów. Chcemy, by wyciągnęli z nich jak najwięcej, nie marnując swojego czasu. W przeciwnym razie nasza działalność nie miałaby żadnego sensu. Cechy, na które szczególnie zwracamy uwagę to:

Łatwy odbiór

Bukmacherów odwiedzają różne typy graczy. Nie każdy z nich chce zagłębiać się w skomplikowaną terminologię i długie kolumny tekstu. Są oczywiście terminy, które trzeba znać, by korzystać z usług bukmacherów – jest ich na szczęście niewiele. Naszym zadaniem jest przedstawienie tematu w sposób zrozumiały dla dowolnej grupy. Nie wolno za to zapomnieć, że odwiedzają nas również doświadczeni fani zakładów. Tłumaczenie podstaw nie będzie dla nich interesujące ani przydatne. Trzeba je ograniczyć do niezbędnego minimum. Tekst musi tłumaczyć niezbędne aspekty gry bez przesadnego rozwodzenia się nad nimi. Musi być lekki i wciągający. Mamy nadzieję, że nasi autorzy spełniają swoje zadanie!

Pozytywny wydźwięk

Oceniając, staramy się głównie szukać zalet. Nie chcemy w żadnym razie ukrywać negatywnych cech stron, jednak wymieniamy tylko te, które szczególnie wpływają na grę. Nasi goście wiedzą, czego chcą! Szukają zwykle konkretnych cech lub bonusów, więc omówienie ofert jest naszym priorytetem. Chcemy, by nasze teksty miały pozytywny wydźwięk. Gracze nie szukają przecież naukowych porad. Chcą tylko dobrze się bawić. Mamy nadzieję wprawić ich w odpowiedni nastrój i nie zanudzić monotonnymi wywodami.

Bezpieczeństwo

Naszym celem nie jest reklama firm. Nie chcemy idealizować bukmacherów kosztem własnej wiarygodności. Nasi odbiorcy muszą wiedzieć o wszelkich dodatkowych warunkach ofert nawet (a może szczególnie), gdy pisane są drobnym druczkiem. Opisując strony, staramy się uwzględnić dodatkowe opłaty dla transakcji, warunki obrotu dla bonusów, minimalne dostępne sumy wypłat… Słowem wszystko, o czym niedoświadczony użytkownik może nie mieć pojęcia, a co znacząco wpływa na jego finanse. Informacje te są również potrzebne zaawansowanym graczom, jednak w ich przypadku nasza rola ogranicza się tylko do skrócenia poszukiwań – regulaminy potrafią być nieczytelne lub przesadnie długie.

Aktualne dane

Oceniając, bierzemy pod uwagę aktualną sytuację. Jeśli czytając artykuł, zobaczysz rozbieżności między opisywaną ofertą a tymi, które znajdują się bezpośrednio na stronie, będzie to zapewne spowodowane niedawną aktualizacją. Recenzje odnawiane są regularnie, w jednakowych odstępach czasu, dlatego staramy się opisywać tylko stałe promocje. Oferty czasowe mogą być wymienione, jako przykłady, gdy ich obecność ma spory wpływ na jakość danego bukmachera. W takim przypadku zawsze zaznaczamy, że chodzi tu o pewien punkt odniesienia dla przyszłych promocji.

Informacje z pierwszej ręki

Nie sugerujemy się cudzymi opiniami i sami testujemy każdą ze stron. Pozwala nam to unikać błędów powtarzanych przez wielu recenzentów, kopiujących lub przepisujących zapożyczone fragmenty bez głębszej refleksji. Bierzemy za to pod uwagę ewentualne skargi lub pochwały stron płynące od naszych (i nie tylko) odbiorców. Nie jesteśmy przecież nieomylni…

Powtarzalność

Szablony, z których korzystamy, mają kilka przydatnych funkcji. Dzięki nim autor nie pominie żadnej ważnej informacji, o ile tylko będzie ona dostępna. Najważniejsze jest jednak, jak korzystanie z tej formy artykułu wpływa na odbiór treści. Dzięki powtarzalności formy możesz szybko i bez problemu znaleźć wszystko, czego potrzebujesz. Wystarczy, że zapoznasz się dokładnie z jedną recenzją. Pozostałe przeszukasz w kilka sekund! Czytając jeden z artykułów, wiesz też, czego spodziewać się w kolejnych. Powtarzalny układ jest praktykowany na większości stron-recenzentów, choć każdy podchodzi do niego nieco inaczej. Na przykładzie recenzji stron bukmacherskich możesz zobaczyć, że dla nas nieodzownymi elementami artykułu są:

  • Oferty bonusowe: Przedstawiamy jedną na samym początku recenzji, a nieco później kolejne stałe oferty.
  • Oceny: Ocena ogólna podparta jest pomniejszymi notami za każdy z istotnych aspektów strony (bezpieczeństwo, katalog gier, proces rejestracji itd.). Daje to klientom niezły ogląd na mocne i słabe strony.
  • Bukmacher w pigułce: Jest to szybki przegląd podstawowych danych, np. minimalnych sum transakcji, metod płatności, roku założenia firmy…
  • Zalety i wady: Nie masz wiele czasu na czytanie artykułu? Może zasugerować się tymi punktami. Będzie to świetne rozwiązanie dla osób, które wiedzą, czego chcą.
  • Skrócona recenzja: To dobre uzupełnienie listy wad i zalet. Zazwyczaj rzuca nieco więcej światła na wymienione punkty.
  • Szczegółowa recenzja: Najdłuższa część artykułu to opis czynników, które składają się na oceny (była o nich mowa nieco wcześniej). Staramy się je uzasadnić i podać ważne cechy każdej z sekcji.
  • Podobne strony: Jeśli konkretny bukmacher ma jedną lub kilka wad, warto poszukać podobnych stron. Damy ci kilka propozycji!
  • FAQ: Sekcja najczęściej zadawanych pytań rozwiązuje wiele problemów. Rozwinięcie odpowiedzi można znaleźć w artykule, jednak skrócona informacja jest zwykle wystarczająca.

Zachęta do kontaktu

Nasi goście pomagają tworzyć stronę. Są niezawodni. Każdy ma inne doświadczenia z bukmacherami. Jako recenzenci, nie możemy spędzać u jednego bukmachera zbyt wiele czasu. Nasze oceny opierają się o dokładne testy, ale nic nie zastąpi długiego stażu graczy. Opinia stałych klientów jest dla nas szczególnie ważna. Recenzje zawierają specjalne formularze. Możesz za ich pośrednictwem opowiedzieć nam o swoich przygodach z danym bukmacherem. W przeciwieństwie do naszych recenzji, twoje mogą zawierać nie tylko obiektywną ocenę, ale też osobiste przemyślenia. Jesteś w końcu klientem i to do ciebie kierowana jest oferta! Chętnie przeczytamy też opinię na swój temat. Poza zwykłym formularzem kontaktowym możesz dać nam znać, co myślisz za pomocą krótkiej ankiety pod każdym z artykułów. Możemy dzięki niej kontrolować, którzy autorzy radzą sobie najlepiej, a którym należy zasugerować drobne poprawki.

Pisząc o bukmacherach, chcemy dostarczać wszystkich potrzebnych informacji. Są to ogólne opisy bonusów, wymogów wobec graczy, spis zalet i wad itd. Są jednak tematy, których unikamy. Nie chcemy pisać przede wszystkim o negatywach (o ile nie powodują problemów podczas gry). Mamy świadomość, że każdy użytkownik szuka czegoś innego, tak więc minus strony może być dla niektórych graczy zaletą w zależności od wymagań. Dla przykładu – bukmacher skupiający się na niszowych sportach nie będzie zbyt popularny, jednak spora część graczy uzna go za perełkę wśród firm dostępnych na rynku. Inaczej sprawa wygląda w przypadku wolnego ładowania stron, czy częstych przerw technicznych. Można tu dość obiektywnie stwierdzić, że bukmacherzy posiadający te wady nie będą się cieszyli dużym wzięciem.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że nasze artykuły pomogą ci poznać wielu świetnych bukmacherów i zaoszczędzą trochę twojego czasu. Jeśli wpadniesz na pomysł, jak poprawić nasze wyniki, daj nam znać przez formularz dostępny na naszej stronie – twój e-mail i imię potrzebne są wyłącznie do celów kontaktowych. Dodatkowe wiadomości związane z bukmacherami i stroną wysyłamy wyłącznie subskrybentom, świadomie udostępniającym dane w tym celu. Ankiety z kolei są zupełnie anonimowe. Korzystaj z bukmacherów do woli. Jeśli będziemy potrzebni, zawsze chętnie służymy informacją. Nie zapomnij poinformować nas, gdyby na jednej ze stron działo się coś szczególnie ważnego! Wspólnie możemy sprawić, że polski rynek bukmacherski stanie się jeszcze lepszy i bezpieczniejszy!

Czy ta strona była pomocna?

Ta strona nie została jeszcze oceniona - pomóż innym dzieląc się swoją opinią

Zakręć kołem!

Cashback Bonus
Spróbuj ponownie
Koszulka
Free spins
Spróbuj ponownie
Koszulka
Cash Bonus
Spróbuj ponownie

Zakręć kołem, aby wygrać nagrodę!

Informacje o bonusie zostaną wysłane na Twój adres e-mail